in yt spotify

AKUCAST: ZDROJE FLEXIBILITY NEJEN V ČESKÉ REPUBLICE

V tomto díle jsme se zaměřili na zdroje flexibility, hlavní technologie, ekologičnost a budoucí potenciál. Dozvíte se nejen jaké zdroje poskytují flexibilitu dnes, ale i co zástupci Nano Energies a TEDOM očekávají za změny na trhu s flexibilitou v příštích několika letech.

WEBINÁŘ: JAK SE POSTARAT O PRŮMYSLOVÉ BATERIE NA KONCI ŽIVOTNÍHO CYKLU?

Ve čtvrtek 11. ledna proběhne ve spolupráci s ECOBAT bezplatný online webinář na téma: „Jak se postarat o průmyslové baterie na konci životního cyklu?“ Těšit se můžete na Petra Kratochvíla (ECOBAT), Jana Fouska (AKU-BAT CZ) a Jana Kořána (KF Legal).

VYDALI JSME TISKOVOU ZPRÁVU K NEKP: 30% OZE DO ROKU 2030

Vláda na svém jednání schválila Vnitrostátní plán České republiky v oblasti energetiky a klimatu (NEKP), díky němuž by obnovitelné zdroje měly do roku 2030 pokrývat 30% české spotřeby energie. Plán by měl posílit energetickou bezpečnost a soběstačnost České republiky, a zároveň zaručit nižší a stabilnější ceny pro spotřebitele.

FILTR ČLENŮ AKU-BAT DLE ZAMĚŘENÍ

Hledáte firmu zabývající se vodíkem, elektromobilitou, provozovatele baterií nebo všechno dohromady? Podívejte se na náš filtr členů dle zaměření, ve kterém si můžete vyfiltrovat mezi našimi členy zaměření, které vás zajímá a firmu přímo kontaktovat.

STAŇTE SE ČLENY ASOCIACE AKU-BAT CZ

Členství v Asociaci pro akumulaci energie AKU-BAT CZ přináší členům mnoho výhod v oblastech legislativy, byznysu, informací a také kontaktů.

Asociace pro akumulaci energie

Sdružujeme subjekty z oblasti
energetiky napříč Českou republikou

Jsme asociace sdružující nejvýznamnější subjekty aktivní v oblasti akumulace energie. Podporujeme spolupráci našich členů v celém spektru služeb, od využití akumulace v průmyslu, energetice či jako prvku flexibility, přes rozvoj e-mobility až po rozvoj vodíkových technologií a další.

Rozmanitost stále se rozrůstající členské základny asociace nám dodává unikátní know-how napříč oborem akumulace.

baterie

Členy asociace jsou velké energetické společnosti, mezinárodní i tuzemští výrobci a dodavatelé baterií, nejvýznamnější hráči na poli obnovitelných zdrojů energie, renomované bankovní domy, univerzity, výzkumné instituce, asociace, průmyslové podniky, teplárny, investoři do vodíkových technologií, telekomunikační společnosti a právní firmy.

Aktivně se podílíme na tvorbě nových zákonů a nastavování podmínek nových dotačních titulů. Máme nejaktuálnější informace o probíhajících i chystaných legislativních změnách nejen v ČR, ale i v EU, které sdílíme s naší členskou základnou.

Jsme zakládajícím členem Svazu moderní energetiky, úzce spolupracujeme i se Solární asociací a dalšími oborovými spolky.

Akce s AKU-BAT

blesk

Konference FOTOVOLTAIKA – trendy, technologie a příklady dobré praxe

Přeshraniční konference na téma “Fotovoltaika – trendy, technologie a příklady dobré praxe” se bude konat 30. listopadu v Českých Budějovicích….

30.11.2023 | České Budějovice – Krajský úřad Jihočeského kraje

Sustainable Solar Europe 2023

Stali jsme se mediálními partnery akce Sustainable Solar Europe 2023, která se bude konat 7. prosince v Bruselu. Událost se…

7.12.2023 | Brussel – La Tricoterie

Webinář: Jak se postarat o průmyslové baterie na konci životního cyklu?

Ve spolupráci s ECOBAT pořádáme bezplatný webinář na téma: „Jak se postarat o průmyslové baterie na konci životního cyklu?“ Těšit…

11.1.2024 | Online

AKUCAST – Náš podcast

mikrofon

AKUCAST: ZDROJE FLEXIBILITY NEJEN V ČESKÉ REPUBLICE

Náš díl je věnovaný tématu agregace flexibility a je tentokrát nahráván i pod značkou Sdružení agregátorů a poskytovatelů (SAF).

Konkrétně se v tomto díle zaměřujeme na zdroje flexibility, hlavní technologie, ekologičnost a budoucí potenciál. Dozvíte se nejen jaké zdroje poskytují flexibilitu dnes, ale i co zástupci Nano Energies a TEDOM očekávají za změny na trhu s flexibilitou v příštích několika letech. Hosty dnešního dílu jsou Lukáš Dobeš, CEO, TEDOM Operations a Stanislav Chvála, CEO, Nano Energies.

Celý podcast si můžete pustit na našem Youtube kanále či Spotify.

23.11.2023 | Online

AKUCAST: Trendy ve výstavbě FVE a v dodávkách solárních komponent

Vyplatí se dnes firmám investovat do FVE? V tomto díle AKUCASTu jsme se zaměřili na problematiku výstavby zejména FVE, dodávky komponent pro celý sektor, tedy i velké instalace. Probrali jsme výzvy, kterým obor čelí, i nejaktuálnější trendy v oblasti technologií, udržitelnosti a chování zákazníků. Pozvání do studia tentokrát přijali Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, a Martin Navrátil, manažer společnosti Nanosun.

Celý podcast si můžete pustit na našem Youtube kanále či Spotify.

1.8.2023 | Online

AKUCAST: Agregace flexibility na českém trhu

Agregace flexibility je v Česku zatím ještě relativně nové téma, o kterém se však již hodně mluví. Zároveň na trhu vzniká mnoho nových agregátorů flexibility, téma je navíc – společně s akumulací energie – klíčové pro bezpečný rozvoj OZE. Proto jsme se tomuto tématu rozhodli věnovat jeden celý díl AKUCASTu. Hosty jsou: Petr Klimeš, zodpovědný za nákup energií ve společnosti E.ON Energie, a Petr Řeháček, ředitel Sdružení agregátorů a poskytovatelů flexibility (SAF) , které vzniklo nedávno pod asociací AKU-BAT.

S oběma pány jsme si dnes povídali nejen na téma agregátorů flexibility, ale probrali jsme i absenci nezávislého agregátora v legislativě a podívali jsme se i na to, jak to na českém trhu s agregací vlastně dnes vypadá.

Celý podcast si můžete pustit na našem Youtube kanále či Spotify.

28.6.2023 | Online

Mediální výstupy

Jak často hoří bateriová úložiště? Jen velmi vzácně, hlavně vinou neodborné montáže

Je ČR připravená na digitalizaci energetiky? Odpovědi hledal Huawei Digital power summit

Ukládat energii z fotovoltaiky do baterií, nebo bojleru? Firma vyrábí hybridní úložiště, kde lze obojí

ČLENOVÉ PŘEDSTAVENSTVA

ČLENOVÉ A PARTNEŘI