WEBINÁŘ AGREGACE FLEXIBILITY V KONTEXTU ČR

Sdružení agregátorů a poskytovatelů flexibility (SAF) působící pod asociací AKU-BAT pořádá 2. října od 13 hod online webinář „Agregace flexibility v kontextu ČR“. Moderátorem webináře bude Jan Fousek, ředitel AKU-BAT. Účast na webináři je zdarma.

SEMINÁŘ AKU-BAT: AKUMULACE A FOTOVOLTAIKA VE STAVBÁCH

Již 3. odborný seminář asociace  AKU-BAT proběhne 2. listopadu v Praze na FS ČVUT. Seminář bude přínosem pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o aplikaci akumulace a fotovoltaiky ve stavbách. Je tedy určen pro architekty, projektanty, investory, developery, ale i pro širokou veřejnost. Program bude rozdělen do tří částí: legislativa, fotovoltaika a akumulace.

AKUCAST: TRENDY VE VÝSTAVBĚ FVE A V DODÁVKÁCH SOLÁRNÍCH KOMPONENT

V tomto díle jsme se zaměřili na problematiku výstavby zejména FVE, dodávky komponent pro celý sektor, tedy i velké instalace. Probrali jsme výzvy i nejaktuálnější trendy v oblasti technologií, udržitelnosti a chování zákazníků.

VZNIK SDRUŽENÍ AGREGÁTORŮ A POSKYTOVATELŮ FLEXIBILITY (SAF)

V reakci na potřebu přechodu na moderní trh s elektřinou vzniklo Sdružení agregátorů a poskytovatelů flexibility (SAF). Tato odborná platforma bude podporovat rozvoj agregace elektřiny a využití flexibility.

FILTR ČLENŮ AKU-BAT DLE ZAMĚŘENÍ

Hledáte firmu zabývající se vodíkem, elektromobilitou, provozovatele baterií nebo všechno dohromady? Podívejte se na náš filtr členů dle zaměření, ve kterém si můžete vyfiltrovat mezi našimi členy zaměření, které vás zajímá a firmu přímo kontaktovat.

STAŇTE SE ČLENY ASOCIACE AKU-BAT CZ

Členství v Asociaci pro akumulaci energie AKU-BAT CZ přináší členům mnoho výhod v oblastech legislativy, byznysu, informací a také kontaktů.

VYDALI JSME TISKOVOU ZPRÁVU K NOVELE LEZ OZE III

Nová novela energetického zákona, známá jako LEX OZE III, kterou Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží v těchto týdnech, má za úkol řešit chybějící legislativní úpravu důležitých prvků moderní energetiky – akumulace energie a agregace flexibility v ČR. Ačkoliv je Česko s přijetím zákona podle směrnice EU v prodlení již téměř 3 roky, jeho účinnost je navržena až od ledna roku 2025.