in yt spotify

VYDALI JSME TISKOVOU ZPRÁVU K NOVELE LEX OZE III

Novela energetického zákona LEX OZE III má za úkol řešit chybějící legislativní úpravu akumulace energie a agregace flexibility v ČR. Česko je s přijetím zákona podle směrnice EU v prodlení již téměř 3 roky, za což mu hrozí až miliardové pokuty. I přesto je účinnost novely zákona navržena až od ledna roku 2025.

SEMINÁŘ AKU-BAT: AKUMULACE A FOTOVOLTAIKA VE STAVBÁCH

Již 3. odborný seminář asociace  AKU-BAT proběhne 2. listopadu v Praze na FS ČVUT. Seminář bude přínosem pro všechny, kteří se chtějí dozvědět více o aplikaci akumulace a fotovoltaiky ve stavbách. Je tedy určen pro architekty, projektanty, investory, developery, ale i pro širokou veřejnost. Program bude rozdělen do tří částí: legislativa, fotovoltaika a akumulace.

WEBINÁŘ AGREGACE FLEXIBILITY V KONTEXTU ČR

Sdružení agregátorů a poskytovatelů flexibility (SAF) působící pod asociací AKU-BAT pořádá 2. října od 13 hod online webinář „Agregace flexibility v kontextu ČR“. Moderátorem webináře bude Jan Fousek, ředitel AKU-BAT. Účast na webináři je zdarma.

AKUCAST: TRENDY VE VÝSTAVBĚ FVE A V DODÁVKÁCH SOLÁRNÍCH KOMPONENT

V tomto díle jsme se zaměřili na problematiku výstavby zejména FVE, dodávky komponent pro celý sektor, tedy i velké instalace. Probrali jsme výzvy i nejaktuálnější trendy v oblasti technologií, udržitelnosti a chování zákazníků.

FILTR ČLENŮ AKU-BAT DLE ZAMĚŘENÍ

Hledáte firmu zabývající se vodíkem, elektromobilitou, provozovatele baterií nebo všechno dohromady? Podívejte se na náš filtr členů dle zaměření, ve kterém si můžete vyfiltrovat mezi našimi členy zaměření, které vás zajímá a firmu přímo kontaktovat.

STAŇTE SE ČLENY ASOCIACE AKU-BAT CZ

Členství v Asociaci pro akumulaci energie AKU-BAT CZ přináší členům mnoho výhod v oblastech legislativy, byznysu, informací a také kontaktů.

Asociace pro akumulaci energie

Sdružujeme subjekty z oblasti
energetiky napříč Českou republikou

Jsme asociace sdružující nejvýznamnější subjekty aktivní v oblasti akumulace energie. Podporujeme spolupráci našich členů v celém spektru služeb, od využití akumulace v průmyslu, energetice či jako prvku flexibility, přes rozvoj e-mobility až po rozvoj vodíkových technologií a další.

Rozmanitost stále se rozrůstající členské základny asociace nám dodává unikátní know-how napříč oborem akumulace.

baterie

Členy asociace jsou velké energetické společnosti, mezinárodní i tuzemští výrobci a dodavatelé baterií, nejvýznamnější hráči na poli obnovitelných zdrojů energie, renomované bankovní domy, univerzity, výzkumné instituce, asociace, průmyslové podniky, teplárny, investoři do vodíkových technologií, telekomunikační společnosti a právní firmy.

Aktivně se podílíme na tvorbě nových zákonů a nastavování podmínek nových dotačních titulů. Máme nejaktuálnější informace o probíhajících i chystaných legislativních změnách nejen v ČR, ale i v EU, které sdílíme s naší členskou základnou.

Jsme zakládajícím členem Svazu moderní energetiky, úzce spolupracujeme i se Solární asociací a dalšími oborovými spolky.

Akce s AKU-BAT

blesk

Agregace flexibility v kontextu ČR

Sdružení agregátorů a poskytovatelů flexibility (SAF) působící pod asociací AKU-BAT, pořádá online webinář „Agregace flexibility v kontextu ČR“. Moderátorem webináře…

2.10.2023 | Online – asociace AKU-BAT

SAPI Energy Conference 2023

4. a 5. října 2023 proběhne v Senci již 13. ročník SAPI Energy Conference, která je největší konferencí zaměřenou na…

4.10.2023 – 5.10.2023 | Senec – Hotel SENEC

Energy Storage Global Conference 2023

I letos jsme se stali partnery Energy Storage Global Conference (ESGC). Konference Energy Storage Global Conference (ESGC) nabízí průmyslu, výzkumným…

10.10.2023 – 12.10.2023 | Brusel – Hotel Le Plaza

AKUCAST – Náš podcast

mikrofon

AKUCAST: Trendy ve výstavbě FVE a v dodávkách solárních komponent

Vyplatí se dnes firmám investovat do FVE? V tomto díle AKUCASTu jsme se zaměřili na problematiku výstavby zejména FVE, dodávky komponent pro celý sektor, tedy i velké instalace. Probrali jsme výzvy, kterým obor čelí, i nejaktuálnější trendy v oblasti technologií, udržitelnosti a chování zákazníků. Pozvání do studia tentokrát přijali Martin Palarčík, generální ředitel skupiny SolidSun, a Martin Navrátil, manažer společnosti Nanosun.

Celý podcast si můžete pustit na našem Youtube kanále či Spotify.

1.8.2023 | Online

AKUCAST: Agregace flexibility na českém trhu

Agregace flexibility je v Česku zatím ještě relativně nové téma, o kterém se však již hodně mluví. Zároveň na trhu vzniká mnoho nových agregátorů flexibility, téma je navíc – společně s akumulací energie – klíčové pro bezpečný rozvoj OZE. Proto jsme se tomuto tématu rozhodli věnovat jeden celý díl AKUCASTu. Hosty jsou: Petr Klimeš, zodpovědný za nákup energií ve společnosti E.ON Energie, a Petr Řeháček, ředitel Sdružení agregátorů a poskytovatelů flexibility (SAF) , které vzniklo nedávno pod asociací AKU-BAT.

S oběma pány jsme si dnes povídali nejen na téma agregátorů flexibility, ale probrali jsme i absenci nezávislého agregátora v legislativě a podívali jsme se i na to, jak to na českém trhu s agregací vlastně dnes vypadá.

Celý podcast si můžete pustit na našem Youtube kanále či Spotify.

28.6.2023 | Online

AKUCAST: Výzvy pro FVE a akumulaci energie

Při příležitosti blížící se konference Solární energie a akumulace 2023, kterou pořádá Solární asociace již 30. května, jsme se rozhodli věnovat tento díl AKUCASTu tématům, která hýbou světem FVE, akumulace, agregace flexibility a celkově moderní energetikou. Tentokrát jsme si popovídali s Janem Krčmářem, ředitelem Solární asociace, a Pavlem Douchou, partnerem AK Doucha Šikola, členem Solární asociace i AKU-BATU a známým energetickým právníkem. Společně jsme probrali nepřipojování nových FVE, akumulaci a flexibilitu, Lex OZE II., komunitní energetiku a mnohem více. Co se děje na trhu pozitivního? Co naopak trh brzdí? A jaké máme před sebou výzvy? Poslechněte si další díl našeho podcastu.

Celý podcast si můžete pustit na našem Youtube kanále či Spotify.

23.5.2023 | Online

Mediální výstupy

Chystá se další skok v energetice. Otevře nový byznys se skladováním elektřiny a zapínáním spotřebičů na dálku

Síkelův úřad dokončil novelu Lex OZE 3. Kromě úpravy akumulace energie obsahuje i bič na dodavatele energií

Naše Česko: Energie už nikdy nebudou levné jako kdysi, říkají odborníci

ČLENOVÉ PŘEDSTAVENSTVA

ČLENOVÉ A PARTNEŘI